Penetrasyon - Web Design E-Commerce software, Digital Marketing and Seo

İçeriğe git

Penetrasyon Testleri ve Siber Güvenlik

NgEnvato,Penetrasyon,Penetration,Pentest
NgEnvato,Penetrasyon,Penetration,Pentest
NgEnvato,Penetrasyon,Penetration,Pentest
Alanının öncüsü NgEnvato, Penetrasyon Testi alanında sahip olduğu Ar-Ge odaklı 15 yıllık bilgi birikimiyle Türkiye’nin lider kuruluşlarının kendilerini Hacker saldırılarına, izinsiz erişimlere karşı korumalarını sağlamaktadır. Bilinen teknik ve standartlar dışında ünlü Etik Hacker’lar tarafından uygulanan özel bir Penetrasyon Testi metodolojisi de geliştirmiştir.
Bilgi alışverişine yönelik her türlü olanağı sunan Internet, bugünün ekonomisinde işletmeler için rekabet üstünlüğü kazanmamızı sağlar. Ancak kuruluşlar dışarıdan kişilere bilgisayar kaynaklarına yetkisiz olarak erişme, kaynakların kullanımını engelleme ya da değerli bilgilerin çalınması fırsatını da beraberinde sunar.
Penetrasyon Testi temel olarak belirli güvenlik düzeyindeki ihlallerin bulunması, ardından bu ihlallerin azaltılması, gereken adımların atılmasını sağlamak için var olan güvenlik mekanizmalarını denetleme ve bu mekanizmaları atlatma denemelerinden oluşur.
NgEnvato Penetrasyon Testi sektörde Sızma Testi, Zayıflık Analizi olarak bilinen ve hazır araçlar kullanılarak yapılan güvenlik taramalarından farklıdır. Penetrasyon Testi kapsamında risklerin, zayıflıkların meydana getirebileceği zararlar, saldırganların ulaşabilecekleri noktaların analizi yapılarak ağ ve sistemler bilinen araçlar dışında Ar-Ge ürünü özel araçlar kullanılarak tam bir analize tabi tutulur.
Ortaya çıkan çalışmayla aynı zamanda BDDK, ISO 27001, KVKK gibi süreçlerle ilgili, kurumların talep ettiği standartlara uygun Penetrasyon Testi raporu gereksinimi de karşılanır.
RİSKLERDEN UZAK
Penetrasyon Testi ile güvenlik açıkları, tasarım zayıflıkları ve riskler ortaya çıkarılarak kurumun tüm bilgi kaynakları güvenceye alınır. İşinizin devamlılığını etkileyebilecek saldırılara karşı hazırlıklı olursunuz
REGÜLASYONLARA TAM UYUM
ISO 27001, PCI DSS, SoX/Cobit vb. standartlarda zorunlu olarak istenen Penetrasyon Testi gereksinimi karşılanır
ALTYAPIYA HAKİM
Güvenlik açıkları dışında Penetrasyon Testi sayesinde yanlış yapılandırılan sistemler ile cihazlar da tespit edilir. Kurumun IT envanterinin dökümü çıkarılarak çalışan sistemler, servisler tespit edilir
BİLGİ VARLIKLARI GÜVENDE
Hizmet verdiğiniz müşterilerin ve ortaklarınızın bilgi varlıkları Penetrasyon Testi sayesinde korunur. Kurumsal itibar kaybı ve maddi kayıpların önüne geçilir
ÖZEL AÇIKLIK DENETİMİ
NgEnvato bulduğu, kendi arşivinde yer alan ve yayınlanmamış 100’ün üzerinde sıfırıncı gün güvenlik açığına karşı koruma sağlanır
YERİNDE YATIRIM
Yapılan bilgi güvenliği yatırımlarının işlerliği değerlendirilir. Kurum içerisinden yapılan veri sızıntıları Penetrasyon Testi sayesinde tespit edilerek engellenir
NgEnvato DENEYİMİ
Deneyimlerimiz profesyonelce yönetilen, geniş bir IT kadrosu olan kurumlarda dahi tespit edilememiş güvenlik sorunlarının ortaya çıktığını göstermiştir. NgEnvato büyük güvenlik ve denetim firmaları gibi güçlü rakiplerinin ardından gerçekleştirdiği Penetrasyon Testleri, birçok durumda rakipleri tarafından kullanılan otomatik test araçlarının açığa çıkaramadığı açıklıklar bulmuştur.
NgEnvato olarak Penetrasyon Testi çalışmalarımızda Proaktif yaklaşım ile sektörde öncü durumdayız. Diğer herkes gibi ticari test paketlerine güvenmek yerine, işlerimizi yürütürken beyin gücünden yararlanmayı tercih ediyoruz; aynı Hacker’ların, ağınızı ele geçirmek için pahalı test araçlarını kullanmadıkları gibi. Her ağı yeni ve benzersiz güvenlik açıkları için analiz ederek, size özel araçlar geliştiriyoruz. Kendi araştırmamızı yapıp, araçlarımızı kendimiz yazarak Ar-Ge faaliyeti gerçekleştiriyoruz.
Çalışma prensibimiz hem firmanızın hem de ağınızın ihtiyacını karşılamak üzere tasarlanmıştır. Sonuçta hiç bir firma aynı olmadığı gibi hiçbir ağ da birbiriyle aynı değil. Jenerik ağları incelemek için yazılan araçlar kurumunuzun sürekli olarak değişen güvenlik ortamını dikkate almazlar.
Otomatik bir yazılı sürece dayanan yaklaşım potansiyel herhangi bir problemin efektif olarak test edilmesini imkânsız kılacaktır. Otomatik araçların bizim için iş yapmasına güvenmediğimizden, size rakiplerimizden alacağınızdan daha kapsamlı olarak gerçekleştirilecek değerlendirmeler sunuyoruz.
Bitcoin
Ethereum
Litecoin
Facebook-NgEnvato
instagram-NgEnvato
NgEnvato ürünleri daha rahat anlaşılması amacıyla TL olarak rakamlandırılmıştır fakat ödeme olarak sadece Bitcoin,Ethereum ve Litecoin olarak ödeme kabul etmektedir, Sipariş vermeniz durumunda gerekli ödeme yöntemlerini görebilirsiniz.
NgEnvato Projelerinize yazılım desteği sağlayabilir, eğer herhangi bir yazılım projeniz varsa mutlaka iletişime geçiniz.
NgEnvato - Güvenlik Duvarı
İçeriğe dön